Sarıçam tekvandocuları durmak bilmedi - Siporcu Gazetesi Spor HaberleriSiporcu Gazetesi Spor Haberleri

SON DAKİKA

Sarıçam tekvandocuları durmak bilmedi

Bu haber 30 Mayıs 2020 - 11:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Pandemi döneminde Adana Sarıçam Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü sporcuları hazırlıklarına ara vermeden devam etti. ‘Evde kal Türkiye’ sloganını uygulayan şampiyon tekvandocular antrenörlerinin programlarını 2,5 ay da harfiyen uyguladılar.

Adana’nın en başarılı tekvandocularını yetiştiren Sarıçam ilçesi, dünyamızı tehlike altına alan ve bu nedenle başta ülkemiz olmak üzere tüm insanları eve kapatan corona virüs salgın dönemini en iyi şekilde değerlendirdiler. Sarıçam Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nün tekvando sporcuları 2,5 aylık dönem içinde antrenörlerinin verdiği antrenman programını en iyi şekilde uyguladı. Sergen Curabaz, Aslı Arık, Rabia Ardiç, Behçet Turan ve Burak Aşık gibi yetenekli Sarıçam sporcuları formlarını koruyarak çalışma tempolarını maksimum düzeyde tutmayı başardılar.

Sarıçam Spor İlçe Müdürü Ali Bilgiç’in katkı ve destekleriyle bu süreci en iyi şekilde sürdürdüklerini belirten tecrübeli antrenör Ahmet Özdağ, “Sporcularımızı telefon konferans yaparak bilgilendirdik. İlçe müdürümüz Ali Bilgiç’den her zaman olduğu gibi tam destek almak bizim için önemliydi. Herkesten isteğimiz tedbirli davranmaya devam etsin” dedi. Bilgiç ise, “Sarıçam sporunun vizyonunu arttırmak için en iyi şekilde çalıştıklarını ve bu süreci de en iyi şekilde değerlendirdiklerinin altını çizdi.