İYİ İŞLER CEZASIZ KALMAZ! - Siporcu Gazetesi Spor HaberleriSiporcu Gazetesi Spor Haberleri

SON DAKİKA

İYİ İŞLER CEZASIZ KALMAZ!

Bu haber 18 Ekim 2019 - 20:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçen hafta sosyal medyada dolaşırken, Fethiye Tenis Kayak ve Dağcılık Spor Kulübü başkanı Fuat Yeşilova’nın gözyaşları eşliğindeki açıklamasını seyrettim. Beni çok etkliyen bu sahne sonrası kendisiyle iletişime geçtim. Olayın ayrıntılarını kendisinden dinledim.
Fethiye Tenis Kayak ve Dağcılık Spor Kulübü 2003 yılında kurulmuş. Şuan üzerinde tesislerinin bulunduğu araziyi boş ve bataklık halinde 2005 yılında Fethiye belediyesinden yap işlet devret modeliyle kiralamışlar. Fuat Yeşilova gecesini gündüzüne katarak tesisisin bugünki halini almasını sağlamış. Tesise 5 adet kort ve kondisyon salonu, sosyal alan kazandırmış. Bugüne kadar yüzlerce sporcu yetiştirmişler. Hatta işitme engelliler olimpiyat takımına da sporcu kazandırmışlar. Bu hizmetleri yaparken bugüne kadar Fethiye Belediyesinden hiç bir yardım almamışlar. Şu anda 150 adet lisanslı oyuncusu bulunmaktaymış. Elbette yapılan bunca iyi olay cezasız kalamazdı. Asıl işi halka hizmet vermek olan Fethiye belediyesinin, yaptıklarıyla 16 yıllık kulübü kapanma noktasına nasıl getirdiğini duyunca oldukça şaşırdım.
Fethiye Tenis Kayak ve Dağcılık Spor Kulübünün üzerinde bulunduğu tesisin kiralama süresi bu yıl dolmuş. Kulüp başkanı Fuat Yeşilova tesisin yeniden kendilerine verileceğini düşünerek, belediyenin yolunu tutmuş. Elbette belediyede kurulan kumpastan o ana kadar haberi yok. Belediye ihale açılacağını iletmiş. Buraya kadar her şey normal. Fakat normal olmayan perde arkasında yaşananlar. İhale öncesi garip tiplerin, “ Biz bu ihaleyi alırız, sonrasında üzerine karımızı koyar sana kiralarız.” Sözleriyle karşı karşıya kalınmış. Bu tür kişilere boyun eğmeyen başkan, tüm şartları zorlayarak ihaleyi 35.000+KDV fiyata almak zorunda kalmış. Kortları saatlik 10 TL’ye kiralayan, elindeki 150 oyuncuya uygun fiyatlara ders veren Fethiye Tenis Kayak ve Dağcılık Spor Kulübü, bu parayıda ödeyememiş. Sonuç mu? Fethiye belediyesi 15 gün içinde tesisin tahliyesini talep etmiş.
Evet, ülke sporuna yapılan hiç bir iyilik cezasız kalmıyor. Yıllarını tenis sporunu Fethiye gibi bir ilçede ayakta tutabilmek için harcayan bir başkanın, bu mücadelesinin karşılığı bu olmamalıydı. Ben bu sürecin içerisinde başka olayların olduğunu düşünüyorum. Yıllar önce bende tesise misafir olmuştum. O nedenle kulübün yerini çok iyi biliyorum. Tesisin bulunduğu konum lokasyon olarak oldukça merkezi bir konumda. Büyük ihtimalle halkın kullandığı bu tesis birilerine peşkeş çekilmek isteniyor. Ülkemizde tenisin gelişmediğinden söz eden dostlara sesleniyorum. Tenis gelişmesi için ilk ihtiyaç tesistir. Bu tesislerden bir tanesi elimizden gidiyor. Tenis camiasının bu durum karşısında sessiz kalmaması gerekiyor. En azından her birimiz Fethiye belediyesine birer meail atarak, Fethiye Tenis Kayak ve Dağcılık Spor Kulübüne destek olmalıyız. Fethiye belediyeside yaptığı bu yanlıştan en kısa sürede dönerek, halkın olanı yeniden halka vermelidir.

Fırat İzgicumalifiratizgi@hotmail.com