Dereceleri yaşından büyük - Siporcu Gazetesi Spor HaberleriSiporcu Gazetesi Spor Haberleri

SON DAKİKA

Dereceleri yaşından büyük

Bu haber 10 Ağustos 2019 - 17:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adana’da son 2 yıldan bu yana 100 metre koşularda birinciliği kimseye kaptırmayan 15 yaşındaki atletizmci Tuğba Subalığı’nın hedefi Türkiye’nin en iyi atletizmcisi olmak. Katıldığı organizasyonlardaki yüksek performansı izleyenleri kendisine hayran bırakan genç sporcu Milli takım yetkililerinin de yakın takibi altına girdi.

Karataş’ın Yunusoğlu Köyünden şampiyon bir atlet çıktı. Adana’da gerçekleştirilen turnuvalarda hem 100 hem de 200 metrelerde kendi yaş gruplarında birinciliğe ambargo koyan 15 yaşındaki Tuğba Subalığı, gelecekte adından sıkça söz ettireceği benziyor. Yapılan antrenman koşularının yanı sıra gerçekleştirilen organizasyonlarda izleyenleri adeta mest eden Tuğba, büyük kulüplerin de radarına girmiş durumda.

Daha büyük zaferler kazanmak için yoğun tempoda çalıştığını belirten genç atletizmci, “Hem eğitim hayatım hem de spor kariyerim açısından önemli bir döneme girdim. Atletizm benim hayatım oldu ve bu hayat yolunda en iyisi olabilmek için çaba sarf edeceğim. Adana’da kendi yaş grubumun en iyisiyim ve bu istikrarımı Türkiye çapında yaymak benim için en büyük başarı olacaktır” diye konuştu.