Bu tutmuş, bu kesmiş, bu pişirmiş, bu yemiş spor camiası da hani bana demiş! « Siporcu

SON DAKİKA

Bu tutmuş, bu kesmiş, bu pişirmiş, bu yemiş spor camiası da hani bana demiş!

Bu haber 12 Mart 2019 - 18:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Malum seçimlere bir kaç hafta kaldı.
Hem ülke olarak hem de şehir olarak nabız oldukça yüksek, sinirler gergin, projeler havada uçuşuyor.
Ekonomik darboğazlığın gölgesinde işletmeler ayakta kalma mücadelesi verirken, üretimi doğrudan etkileyecek herhangi bir politika gelişmediğinden ithalat kartları, oynanmaya devam ediyor.
Yerel politikacılar ülke ekonomisinin bu denli kötü gidişinin önüne geçecek projeler geliştirdiklerini beyan ederken henüz bir siyasetçinin spor camiasına kayda değer kalıcı çözüm ürettiğine şahit olmadım.
***
Sportif başarıların yükselmesi için kulüplerin ellerini güçlendirilmesi kesinlikle şarttır.
Fakat bunu kulüplere yılda bir “Destek” adı altında olarak değilde “Tesis işletmeciliği” gibi kalıcı, üretken ve bağımsız kılarak yapılması esastır.
Bir yandan okuyan, bir yandan çalışmak zorunda kalan ve aynı zamanda da antrenmanlarına giden sporcuların bu zorlukların üstesinden gelebilmesi için mutlak suret ile kulüplere tesis işletmeciliği olanakları tanınarak sporcuların aynı zamanda o tesiste çalışması sağlanmalıdır.
İşte yürütülmesi gereken en etkin en kalıcı projelerin başında bu yatmaktadır.
Fakat bunu kesinlikle farklı branşlarda başarı derecesi yüksek kulüpler tercih edilmesi şarttır.
Aksi takdirde “Birine tuttur, diğerine kestirir, bir başkasına pişirtir ve asıl hak edene hani bana dedirtirsiniz!
Kulüplerin mücadele ettiği liglerde ortaya koyduğu başarılar dikkate alınmadan gelişi güzel yapılan yardımlar kesinlikle Adana’da spor camiasında derin yaralar açmaktadır. Sadece tabeladan ibaret olan kulüplerle bir çok branşlarda sayısız başarı kazanmış kulüplere aynı derecede yaklaşılması kesinlikle akıl tutulmasıdır!
Bu siyasilere güveni azaltır, sportif başarıların teşvikini düşürür ve moral bozup camiaya küsülmesine dek sürer.
“Seçim süreçleri politikacılar elbette her konuya yetişemezler ve gelir/geçer vaatlerde bulunabilirler” söylemi oldukça yanlıştır.
Seçim süreçlerine; aylar öncesinden ve tüm kesimlerin sorunlarına çözüm üretecek birbirinden bağımsız ekiplerle yola çıkmış, şehrin gelir kaynaklarını iyi analiz ederek harcamalarını, yatırımlarını ve sosyal giderleri muhasebe etmiş bir yönetici koltuğa geçmelidir.
Son günlerde sıklıkla ağızlara dolanan; “İşi ehline veriniz” ayetinin tam karşılığıda işte budur.
Gelir/geçer vaatler ile şehrin tümünü kucaklayacak, gençlerin spora eşit katılımını sağlayacak, kulüplerin imkanlarını iyileştirip; sadece tabeladan oluşan kulüplere yardımları keserek yaptırımlar uygulayacak bir sportif politika gerekiyor. Bunu Adana’ya verecek başkan adayı ise kesinlikle seçilecek insan olacaktır!

Soner Deniz İŞİSAĞsonerdenizisisag@gmail.com
01 Mart 2011 yılında ÜstünAjans'ı kuran ve geliştirdiği basılı ve web içerikli medya türleri ile faaliyetlerine halen yönetici olarak devam ediyor. ÜstünAjans.com 'un bünyesinde yayın yapan; birçok web projeleri gelişimi devam ettirilirken ayrıca şirket bünyesinde; tabela, matbaa, yazılım ve basın danışmanlığı hizmetleri verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.