BİR YANLIŞLIK OLMALI SAYIN HÜSEYİN SÖZLÜ! « Siporcu

SON DAKİKA

BİR YANLIŞLIK OLMALI SAYIN HÜSEYİN SÖZLÜ!

Bu haber 31 Ekim 2018 - 13:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Spor kulübü kurmak ve yaşatmak ne kadar büyük görevdir. Bu görevi hakkıyla yerine getirenleri, her zaman takdir etmişimdir. Şehrimizin, üçüncü büyük tenis kulübü olarak kurulan Simeranya Tenis Kulübü yıkıldı. Evet, yanlış duymadınız. Üstelik yerel yönetimimiz eliyle, Adana Büyük Şehir Belediyesi tarafından yıkıldı. Sİmeranya Tenis Kulübünün üzerinde bulunduğu tesisin arazisi Milli Emlak’a yani devlete aitti. Milli Emlak, Yüreğir belediyesine devretmiş. Aslında kimin olduğunu da pek önemsemiyorum. Benim için önemli olan bir spor tesisinin, devlet eliyle yıkılıyor olmasıdır. Simeranya Tenis Kulübünün kuruluşuna şahitlik etmiş ve bir dönem de yönetim kurulunda bulunmuş biri olarak şuan çok üzgünüm. Üstelik kulübün kuruluşunda hiçbir devlet katkısı olmadığını, sadece başkan

Kerim Şahin’in cebinden harcadığı parayla kurulduğunu biliyorum. Halkın kendi parası ile kurduğu ve sporcuların hizmetine açtığı bir kulübün, devlet eliyle yıkılıyor olması oldukça manidardır.
Peki, ne için yıkılıyor? Köprü yapılmak için yıkılıyor. Peki, bu köprü çok gerekli mi? Köprü projesi çıktığında o konumda bulunan Simeranya Tenis Kulübü ile görüşülüp, bir çözüm yolu arandı mı? Bu soruların cevapları koskoca bir muamma iken, aklıma sadece seçim yatırımı olarak görünen bu köprü konusuna değinmek istiyorum. Öncelikle şunu söylemeliyim ki Simeranya Tenis Kulübünü yıkıp yerine yapacakları köprünün hemen yakınında bir köprü bulunmaktadır. Bu köprünün ne gibi bir faydası olacak hala anlamış değilim. Ayrıca köprünün projesi yapılırken, orada bulunan ve Aqualand eğlence ve havuz tesisine hiç dokunulmamış. Bu gösteriyor ki insanların eğlenmesi sporcuların antrenmanlarından daha önemli görülüyor. Ya da Aqualand işletmecisinin projeyi yönlendirecek gücü mevcut. Ben ortamı ve bölgeyi biraz inceledim. İstenilseydi, tenis kortlarına hiç dokunulmadan projenin yönü kaydırılabilirdi. Elbette böyle bir şey düşünülmemiş. Bu konuştuklarımız için artık yapacak hiçbir şey yok. Çünkü Simeranya Tenis Kulübünün üç kortu yıkıldı. Şu an sporcular ve antrenörler mağdur olmuş durumdadır. Büyük ihtimalle, bir seçim yatırımı olan bu projenin halka hizmet için yapıldığını! Düşünmek istiyorum. Peki, orada antrenman yapan sporcular halk değil mi? Orada antrenörlük yaparak evine ekmek parası götüren antrenörler, halk değil mi? Demek ki değillermiş.

Elbette belediyeler halka hizmet götürmekle muktedirlerdir. Fakat hizmet gücünü doğru yerde ve doğru alanda kullanmalıdırlar. Bu yıkımın doğru olmadığını ve yüzlerce sporcunun ve ailenin mağdur olacağı ortadadır. Artık yıkım yapılmış ve kulübün üç tane kortu kullanılmayacak duruma gelmiştir. Şimdi sevgili Adana Büyük Şehir Belediye başkanımız Hüseyin Sözlü’ye sesleniyorum. Bu tesis ve kulüp Adana tenisi için önemlidir. Bu nedenle en kısa sürede yıkılan kortların yerine tesis çevresindeki boş araziye yeni kortların yapılmalıdır. Görünüyor ki kadrolarınız oy dönemi yaklaşırken işlere hız verme çabasına düşüp, size gerekli bilgileri vermemişler. Ben burada bir spor tesisi olduğunu bilseniz, burayı yıkmayacağınızı ya da gerekli çözümleri yapacağınızı düşünmek istiyorum. Ben şimdi sizi bilgilendiriyorum. Halkın kendi imkânları ile yaptığı, birçok sporcu ve antrenörün faydalandığı bu tesisin, yeniden yapılmasını üsteleneceğinizden hiç şüphem yok. Eğer köprüler yapmak bir seçim yatırımı ise genç nesillere spor tesisleri yapmak daha büyük bir seçim yatırımıdır.

Fırat İzgicumalifiratizgi@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.