Ayağa Kalk Antalyaspor! - Siporcu Gazetesi Spor HaberleriSiporcu Gazetesi Spor Haberleri

SON DAKİKA

Ayağa Kalk Antalyaspor!

Bu haber 20 Aralık 2019 - 15:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süper Lig’in 15. haftası geride kalırken yaşadığı talihsizlikler ve üst üste aldığı yenilgiler sebebiyle ligin son 3 sırasında yer alan Antalyaspor için sosyal medyada taraftarlar kenetlendi.

Haber: Deniz İşisağ

Günde milyonlarca tweet atılan www.twitter.com‘da #ayağakalkantalyaspor hashtag ile Antalyaspor sevenler tarafından tweetler atılmaya başlandı. “Tarafta olmana gerek yok, Antalya’da yaşıyorsan takıma destek ol” denilerek şehri takıma desteğe çağıran taraftarlar Antalyaspor’un düşmesini istemiyorlar. Daha önlerinde birçok maç olmasına rağmen ligin 15. haftasında 16. sırada 13 puanla bulunan Antalyaspor, önündeki maçlarda sahaya mutlak galibiyet parolası ile çıkıp puan kaybetme lüksü artık bulunmuyor.

ŞEHİR İNANIYOR!

Taraftarlar ellerinden gelen tüm desteği takımlarına vererek kenetlenme ruhunu takıma yansıtıyor fakat takım bunu rakibi karşısında sahaya yansıtamadığını sosyal medya yorumları arasında en çok dolaşan eleştiri olarak karşımıza çıkıyor. Şehrin çeşitli dükkanlarında, toplu ulaşım araçlarında ve daha başkaca reklam alanlarında Antalyaspor’a destek mesajları paylaşılıyor. Bakalım takım olarak taraftarın bu sahiplenmesine futbolcular ve yönetici heyet bir çabada bulunacak mı?

EVİNDE ANKARAGÜCÜ’NÜ AĞIRLAYACAK

Süper Lig’in 18. sırasında toplayabildiği sadece 10 puanla düşme potasında bekleyen Ankaragücü’nü evinde ağırlayacak olan Antalyaspor karşılaşmaya taraftarların büyük desteği ile çıkıyor. Ankaragücü karşısında ezici bir üstünlük kurup 3 puan toplaması durumunda takım kendisine olan güveni tekrar kazanıp gelecek haftaki maça daha moralli çıkması planlanıyor.